W internecie trwa zbiórka pieniędzy na remont harcerskich łaźni w bazie obozowej w Wilczu. To tam każdego roku odpoczywają setki młodych ludzie, także z Wałbrzycha. Harcerze chcą zdążyć z pracami jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu. Potrzeba 30 tysięcy złotych.
Harcerska baza w Wilczu od lat jest sercem letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z regionu. Aby poprawić warunki pobytu najmłodszych, wałbrzyski hufiec podjął decyzję o remoncie infrastruktury sanitarnej. W planach jest odświeżenie pomieszczeń, instalacja nowych umywalek oraz przebudowa pryszniców tak, aby każda kabina posiadała osobny odpływ.
Harcerze przekonują, iż gdyby każda osoba, która kiedykolwiek wypoczywała w Wilczu, wpłaciła symboliczną kwotę, cel udałoby się osiągnąć błyskawicznie. Pierwsza, testowa łazienka ma zostać oddana do użytku jeszcze przed lipcem.
Tegoroczna akcja letnia w Wilczu rozpocznie się 5 lipca i potrwa do 15 sierpnia. Baza, która dla wielu pokoleń wałbrzyszan ma status kultowej, w tym roku przyjmie setki gości. Oprócz około 150 harcerzy z wałbrzyskiego hufca, w Wilczu pojawią się grupy z całej Polski. Łącznie przez całe lato z wypoczynku w bazie skorzysta około 900 osób.
Baza w Wilczu funkcjonuje już od ponad 50 lat. W ostatnich latach wybudowano między innymi budynek, w którym powstała kuchnia.


![Spektakle pod gwiazdami. Zbliża się 28. edycja Festiwalu Teatru Otwartego [PROGRAM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2021/07/Festiwal-Teatru-Otwartego-dzien-III-2021.07.11-11.jpg)










