Finał 2. sezonu "Pierścieni władzy" zapowiada nadejście Aragorna. Chodzi o tę scenę z Elendilem

serialowa.pl 3 godzin temu

W finale 2. sezonu „Pierścieni władzy” pojawił się kolejny element, wiążący serial Prime Video z kultową trylogią Petera Jacksona. Tym razem przypomniano nam o przyszłym dziedzictwie Aragorna.

Choć główną część 8. odcinka 2. sezonu „Pierścieni władzy” zajął finał starcia w Eregionie, powróciliśmy też do Númenoru. Zmuszony do ucieczki przed poddanymi Ar-Pharazôna (Trystan Gravelle), Elendil (Lloyd Owen) wszedł w posiadanie legendarnego ostrza, które natychmiast rozpoznali fani Tolkiena.

Pierścienie władzy – Narsil łączy się z historią Gondoru

Narsil (w języku elfów: ognista poświata), miecz, który w „Pierścieniach władzy” przekazuje Elendilowi królowa regentka Míriel (Cynthia Addai-Robinson), odgrywa istotną rolę w dziejach Tolkiena. To właśnie tej broni użył w książkach Isildur, by zadać ostateczny cios Sauronowi. Szczątki miecza trafiły później do Aragorna, który przekuł ostrze i nadał mu nowe miano: Andúril.

Tolkien pisał, iż Narsil został wykuty jeszcze w Pierwszej Erze Śródziemia (tysiące lat przed zdarzeniami „Pierścieni władzy”). Za stworzenie broni odpowiadał wybitny krasnoludzki kowal Telchar. Pisarz nigdy nie doprecyzował, jak miecz trafił w ręce Elendila – spekulowano jednak, iż przekazali mu go jego przodkowie, władcy prowincji Andustar w Númenorze, gdy ten umykał z wyspy.

„Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” (Fot. Amazon)

Serialowa interpretacja sugeruje jednak, iż to Míriel podarowała Elendilowi słynną broń. Co dalej czeka tego bohatera? W książkach to właśnie wygnańcy z Númenoru, którzy dotarli do Śródziemia, odpowiadali za założenie Gondoru, na którego tronie zasiądzie w przyszłości Aragorn. „Pierścienie władzy” dały już wiele wskazówek, iż na ekranie zobaczymy właśnie historię powstania tego królestwa.

Jeszcze pod koniec 1. sezonu mieszkańcy Południa Śródziemia uciekają z kataklizmu, który pociągnął za sobą stworzenie Mordoru, i osiedlają się w portowym mieście Pelargir – w tym samym miejscu znajdowali się oni w okresie 2 i to tam dołączył do nich Isildur (Maxim Baldry). W twórczości Tolkiena Pelargir pełni rolę najważniejszej kolonii Númenoru, do której udali się wyspiarze po zatonięciu wyspy. W czasach późniejszej świetności Gondoru miasto było jego największym portem.

„Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” (Fot. Amazon)

Twórcy „Pierścieni władzy” sugerowali kiedyś, iż opowiedzenie pełnej historii serialu zajmie im pięć sezonów. Możemy zatem przypuszczać, iż o ile serial będzie do tego czasu kontynuowany, 5. sezon mógłby przedstawić widzom przebieg starcia z Sauronem, który zakończy Drugą Erę Śródziemia i doprowadzi do pęknięcia Narsila. Wydarzenia te możecie pamiętać z prologu filmowej „Drużyny Pierścienia”.

A czy to takie pewne, iż serial będzie przedłużony? Podobno już niedługo dowiemy się, czy będzie 3. sezon „Pierścieni władzy”. Co wydarzy się jeszcze w serialu? Przypuszczamy, iż na ekranie pojawi się słynne miejsce z filmów.

Pierścienie władzy – serial dostępny na Prime Video

Idź do oryginalnego materiału