Feliks Michał Wygrzywalski (1875 – 1944). Fals from Auktionshaus OWL

polishartcorner.com 1 tydzień temu
Feliks Michał Wygrzywalski. Strandschönheit. FALS from Auktionshaus OWL

Fuckers, stupid fuckers z niemieckiego domu Auktionshaus OWL dostarczają nieprzerwanie na rynek falsy polskiego malarstwa. Ciekawe, kto Polski im dostarcza ten towar? To nie są pojedyncze przypadki bo każdemu to się ostatnio zdarza (np. Dorotheum). To jest dobrze przemyślana akcja w OWL i kooperacja z dostarczycielami falsyfikatów z Polski. Dobrze, iż czasami zachowały się pocztówki prawdziwych obrazów i dziękuję czytelnikowi za jej dostarczenie

Feliks Michał Wygrzywalski. Igraszki fal. Pocztówka. Nakład J. Czerneckiego, Wieliczka. [Druk.] Anczyc. Lata 20. XX w

Lot 58174. Wygrzywalski, Feliks Michał (Przemyśl 1875 – 1944 Rzeszów). Gemälde “Strandschönheit“, Öl auf Leinwand, Mädchenakt an einem felsigen Strand, unten rechts signiert “F.M. Wygrywalski”, 70 x 94 cm, ~1924 sehr guter, scheinbar unberührter Originalzustand (ausführlicher Zustandsbericht auf Anfrage), sauber alt gerahmt (92 x 116 cm) 2205 Der Maler variierte in seinem Werk neben arabischen Motiven vorwiegend den Themenbereich Küste und Strand in einem kräftigen Kolorit, so finden sich neben felsigen Küsten mit starker Brandung und Fischern beim Einholen der Netze hin auch wieder sich sonnende Schönheiten Aufgrund der Größe und des Gewichtes Versand nur nach Absprache per Spedition. Opening 2,500 euro. Auktionshaus OWL. 05/11/24

Idź do oryginalnego materiału