"Wzgórze psów" to polski serial kryminalno-dramatyczny, który bazuje na powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Fabuła serialu osnuta jest wokół mrocznych sekretów małego miasteczka i skupia się na skomplikowanych relacjach międzyludzkich, tajemnicach oraz poszukiwaniu prawdy.
Podzielone opinie po obejrzeniu serialu "Wzgórze psów"
Serial "Wzgórze psów" gwałtownie po pojawieniu się na platformie Netflix stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji w Polsce. Opinie widzów są jednak podzielone. Widzowie zwrócili przede wszystkim uwagę na słabą jakość dźwięku, skarżąc się na słabo słyszane dialogi, co utrudnia pełne zrozumienie fabuły. Jakub Żulczyk, autor powieści i współscenarzysta serialu, odniósł się do tych zarzutów, tłumacząc, iż problem może wynikać m.in. z ustawień dźwięku w telewizorach. Zalecał zmianę ustawień dźwięku na stereo, co powinno poprawić odbiór.
'Wzgórze' poszło w świat, wzbudza reakcje, jednak przewija się w Waszych reakcjach krytyka złego udźwiękowienia i słabo słyszalnych dialogów. Nie jest to pierwsza i ostatnia polska produkcja rąbana za zły dźwięk. Hejt na polskie produkcje za źle słyszalne dialogi trwa od lat (...). Zmiana ustawień dźwięku w telewizorze z dolby surround/5.1/7.1 na zwykłe stereo powinna jednak ZDECYDOWANIE pomóc przy tej i następnych polskich produkcjach.
Żulczyk podkreślił, iż rozumie frustracje widzów, jednak postanowił również stanąć w obronie kolegów i koleżanek z zespołu.
A teraz tak. Przyczyn, dla których oglądając w domu polskie kino ch*ja słyszysz, jest kilka i niestety nakładają się one na siebie. Pierwszą z nich jest specyfikacja miksu, której wymagają od producentów wszystkie serwisy streamingowe. Zdecydowana większość ludzi ogląda streaming na telefonie ze słuchawkami w uszach. Stety, bądź niestety tak jest i to ten użytkownik jest najważniejszy i do niego, nie do widza 'telewizorowego' jest dostosowana wymagana specyfikacja
Jakub Żulczyk zauważył także, iż nasze społeczeństwo wychował śp. Tomasz Knapik, który jak wiadomo, był znakomitym lektorem i mówił głośno i wyraźnie.
Widzowie skomentowali "Wzgórze psów"
Opinie po obejrzeniu serialu "Wzgórze psów" są mieszane. Jednak w komentarzach, które pojawiły się w sieci, można zaobserwować zarówno pozytywny odbiór produkcji, jak i aspekty, które powinny zostać poprawione. Oprócz jakości dźwięku, która poszła na pierwszy ogień, nie zabrakło krytyki odnoszącej się do gry aktorskiej obsady serialu. Komentarze sugerują, iż jedynie postać Roberta Więckiewicza została doceniona, a widzowie twierdzą, iż uratował on serial.
Nudny serial w połączeniu z totalnie zerową grą aktorską (główny bohater jest tak męczący, iż ma się ochotę przewinąć sceny w których 'gra'), nijakimi dialogami i rozmytą fabułą. Do tego wszystkiego technicznie jest to istny koszmar, dialogów tak bardzo nie słychać, iż musiałam włączyć dodatkowo napisy. Może Pan Żulczyk powinien pozostać przy pisaniu książek, bo seriale po prostu leżą na zbyt wielu polach, a fascynacja ekranizacjami jego powieści wynika po prostu z mody niż samego faktu, iż coś jest dobre…
Pierwszy odcinek zapowiadał się ciekawie, ale serial okazał się nudny. Nie polecam
Jak wiadomo co osoba to opinia i po obejrzeniu "Wzgórza Psów" nie zabrakło tych pozytywnych. Produkcję doceniły przede wszystkim osoby, które są fanami thrillerów psychologicznych.
Serial 'Wzgórze psów' to intrygująca propozycja dla fanów thrillerów psychologicznych i adaptacji literackich. Mocne strony, takie jak aktorstwo i atmosfera, rekompensują drobne potknięcia.
Dobry serial 🙂 moim zdaniem dynamika serialu i gra głównego bohatera, oddają klimat w książce. Muzyka super, z realizacją dźwięku coś poszło nie tak, ale bez przesady, iż dialogów nie słychać
O czym opowiada serial "Wzgórze psów"?
Główny bohater serialu "Wzgórze psów" to, Mikołaj, który jest pisarzem i wraca do rodzinnego domu w prowincjonalnym miasteczku razem ze swoją żoną Justyną. Powrót na wieś, z której uciekł wiele lat temu, gwałtownie ujawnia niewyjaśnione sprawy z przeszłości i konflikty rodzinne. W tle znajdują się problemy związane z upadkiem lokalnej społeczności oraz nierozwiązane zbrodnie.
Mikołaj walczy nie tylko z napięciami w rodzinie, ale również z lokalnym układem władzy, który skrywa liczne tajemnice. Atmosfera w miasteczku staje się coraz bardziej napięta, gdy wychodzą na jaw mroczne wydarzenia z przeszłości, łączące mieszkańców w sieci wzajemnych zależności i konfliktów. Serial charakteryzuje się mrocznym klimatem, bogatą psychologią postaci i powolnym, ale wciągającym tempem narracji. To opowieść o korupcji, zdradach, brutalności oraz o poszukiwaniu własnej tożsamości w obliczu trudnej przeszłości.
Obsada serialu "Wzgórze psów"
W serialu "Wzgórze psów", który można zobaczyć na Netflixie, pojawiła się mocna obsada aktorka, na której czele stanął Robert Więckiewicz, jako serialowy Tomasz Głowacki.
W głównych rolach występują:
- Mateusz Kościukiewicz jako Mikołaj Głowacki, pisarz powracający do rodzinnego Zyborka.
- Jaśmina Polak jako Justyna, żona Mikołaja i ambitna dziennikarka śledcza.
- Robert Więckiewicz jako Tomasz Głowacki, ojciec Mikołaja, wpływowy lokalny aktywista.
- Wojciech Zieliński w jednej z kluczowych ról. Brat Mikołaja Głowackiego.
Reżyserią serialu zajęli się Piotr Domalewski i Jacek Borcuch, a scenariusz współtworzył sam Jakub Żulczyk. Serial przenosi widzów do Zyborka, małego miasta pełnego mrocznych sekretów, gdzie morderstwa, zaginięcia i korupcja tworzą duszną atmosferę.
Jakub Żulczyk, autor powieści i współscenarzysta serialu, podkreśla, iż adaptacja "Wzgórza psów" była dla niego niezwykle satysfakcjonującym procesem, a historia zyskała nową głębię dzięki ekranizacji. Serial porusza tematy gniewu, niesprawiedliwości i poczucia zdrady, które dotykają wielu z nas.
Dzięki fantastycznej obsadzie i pracy całego zespołu "Wzgórze psów" ma szansę trzymać w napięciu i skłonić do refleksji polską widownię.
url: https://www.instagram.com/reel/DEjqFyOpERT/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==