Eurowizja Junior 2023: zasady głosowania. Jak wesprzeć Polskę?

eurowizja.org 10 miesięcy temu

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się 26 listopada na Lazurowym Wybrzeżu, w Nicei. Dwa dni przed finałem, czyli w piątek, rozpocznie się głosowanie internetowe. Jak ono wygląda? Jak wesprzeć swoich faworytów i Polskę?

Eurowizja Junior 2023: przebieg głosowania

Głosowanie internetowe na konkursie podzielone jest na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się 24 listopada o godzinie 20:00 czasu polskiego i potrwa do samego rozpoczęcia Eurowizji Junior. Wówczas należy udać się na stronę junioreurovision.tv i obejrzeć skrót piosenek, pokazujący ujęcia występów z drugiej próby. Następnie będziemy mieli prawo oddać głosy. Warto wspomnieć, iż mają one 50% wpływu na wyniki, ponieważ swoją punktację przekażą również jurorzy z wszystkich państw uczestniczących. Głosowanie w obu etapach jest całkowicie darmowe i dopuszcza oddanie głosu na swój własny kraj.

Eurowizja Junior 2023: głosowanie w trakcie trwania koncertu

Eurowizja Junior 2023 zacznie się o godzinie 16:00. Usłyszymy na żywo wszystkie 16 piosenek wybranych na tegoroczny konkurs (reprezentantka Polski – Maja Krzyżewska, wystąpi jako 9. w kolejności). Po ich zakończeniu rozpocznie się druga tura głosowania widzów. O jej uruchomieniu poinformują nas prowadzący: Olivier Minne, Laury Thilleman oraz tiktokerka Ophenya. Wówczas zostanie pokazany skrót piosenek, który również będzie dostępny na platformie YouTube. Procedura głosowania wygląda identycznie jak w pierwszym etapie i potrwa 15 minut. Ma ona wpływ na ostateczne wyniki całej Eurowizji Junior. Z pewnością wystąpi wtedy jakiś gość specjalny jako interwał. Po zliczaniu głosów nadejdzie kulminacyjny moment. Z początku na ekranie pojawią się punktacje jurorskie, zaś następnie punkty zliczone od internautów. Po połączeniu wyników poznamy laureata tegorocznej edycji.

Eurowizja Junior 2022: czy mój głos zostanie uznany za ważny?

Aby głos uznano za ważny, obowiązkiem jest zagłosowanie na trzy utwory, a następnie potwierdzenie tego. Z jednego urządzenia można zagłosować maksymalnie raz, aby nasz udział wliczył się do punktacji. Głosowanie np. w trybie incognito nic nie wskóra, dlatego ważne jest, abyśmy przemyśleli, na kogo chcemy oddać swoje głosy. Ponadto Europejska Unia Nadawców nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy platformy i techniczne awarie związane z procedurą głosowania, natomiast ma prawo odrzucić głosy, jeżeli są podstawy by przypuszczać, iż zostały one sfałszowane lub doszło do nadużycia.

Eurowizja Junior 2023: co wiemy?

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę 26 listopada w Nicei. Miejscem konkursu jest 9-tysięczna hala Palais Nikaïa. To druga w ciągu trzech lat edycja organizowana przez Francję. Slogan konkursu brzmi Heroes. Po pięciu startach z udziału wycofał się gościnnie występujący nadawca z Kazachstanu.

Po kilku edycjach Europejska Unia Nadawców zrezygnowała z możliwości prezentowania podczas występów wcześniej nagranych nakładek wideo. Ponadto wszyscy wykonawcy będą musieli występować na żywo i nie wolno będzie wykorzystywać sprzętów usprawniających wokal uczestników. To pierwsza w historii edycja konkursu, w której wystąpią wszystkie państwa tzw. Wielkiej Piątki.

W widowisku udział weźmie 16 państw:

  • Albania – Viola Gjyzeli – Bota ime
  • Armenia – Yan Girls– Do It My Way
  • Estonia – Arhanna – Hoiame Kokku
  • Francja – Zoé Clauzure – Cœur
  • Gruzja – Anastasia i Ranina – Over The Sky
  • Hiszpania – Sandra Valero – Loviu
  • Holandia – Sep i Jasmijn – Holding On To You
  • Irlandia – Jessica McKean – Aisling
  • Macedonia Północna – Tamara Grujeska – Kaži Mi, Kaži Mi Koj
  • Malta – Yulan Law – Stronger
  • Niemcy – Fia – Ohne Worte
  • Polska – Maja Krzyżewska – I Just Need A Friend
  • Portugalia – Júlia Machado – Where I Belong
  • Ukraina – Anastasia Dymyd – Kwitka
  • Wielka Brytania – Stand Uniqu3 – Back To Life
  • Włochy – Melissa i Ranya – Un Mundo Justo
Eurowizja Junior 2023: Nicea gospodarzem konkursu. (fot. junioreurovision.tv)

Źródła: junioreurovision.tv

Idź do oryginalnego materiału