Eurowizja Junior 2023. Tak wyglądała Maja Krzyżewska na ceremonii otwarcia. Wiemy, kiedy wystąpi!

wprost.pl 8 miesięcy temu
Zdjęcie: Maja Krzyżewska Źródło: Instagram / Maja Krzyżewska


Eurowizja Junior 2023 oficjalnie rozpoczęta! Za nami ceremonia otwarcia, podczas której dowiedzieliśmy się, jaka będzie kolejność startowa w finale.


Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior rozpoczyna tydzień, w którym zmierzą się młodzi artyści z 16 krajów. W poniedziałek 20 listopada wszyscy kolejno zaprezentowali się na czerwonym dywanie w Nicei.


Nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantki Polski Mai Krzyżewskiej. 12-latka dostała się do konkursu po wygraniu eliminacji w „Szansie na sukces”, wykonując piosenkę Adele „Set Fire To The Rain”. Dziewczynka pochodzi z Podlasia, gdzie uczęszcza na zajęcia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jak mogliśmy się dowiedzieć, poza muzyką inspiruje się ćwiczeniami na szarfie akrobatycznej i podróżami. Widzowie mogą kojarzyć ją z show TVP „The Voice Kids”. Wystąpiła w szóstej edycji i była w drużynie Cleo.


Maja Krzyżewska na ceremonii otwarcia Eurowizji Junior 2023


Na ceremonię otwarcia Eurowizji Junior 2023 Maja Krzyżewska wybrała białą sukieneczkę i czerwony beret oraz buty. Towarzyszyły jej tancerki, ubrane w czarne garnitury.


Każdy z artystów odpowiadał na czerwonym dywanie na pytania od prowadzących. Polkę zapytano o to, jaką chciałaby mieć supermoc. – Chciałabym być niewidzialna, żeby móc wejść do studia nagrań Ariany Grande i zobaczyć, jak tworzy swoją muzykę – przekazała.


Podczas niedzielnego finału Eurowizji Junior 2023 Maja Krzyżewska wykona utwór „I Just Need A Friend”, przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję przez autorów eurowizyjnych hitów Roxie Węgiel, Viki Gabor i Sary James.


– „I Just Need A Friend” to prośba od nas, młodych ludzi do świata. Nie potrzebujemy kolejnych gadżetów czy rzeczy materialnych. Pragniemy bliskości i po prostu przyjaciela, który będzie obok – mówiła o swojej piosence Maja Krzyżewska.


Eurowizja Junior 2023. Która wystąpi Maja Krzyżewska?


Podczas ceremonii otwarcia Eurowizji Junior 2023 odbyło się losowanie kolejności, w jakiej wystąpią uczestnicy 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Imprezę otworzy występ Hiszpanii, a zamknie show Holandii. Polka wystąpi jako dziewiąta.


Hiszpania – Sandra Valero – „Loviu”


Malta – Yulan Law – „Stronger”


Ukraina – Anastasia Dymyd – „Kwitka”


Irlandia – Jessica McKean – „Aisling”


Wielka Brytania – Stand Uniqu3 – „Back To Life”


Macedonia Północna – Tamara Grujeska – „Kaži Mi, Kaži Mi Koj”


Estonia – Arhanna – „Hoiame Kokku”


Armenia – Yan Girls– „Do It My Way”


Polska – Maja Krzyżewska – „I Just Need A Friend”


Gruzja – Anastasia i Ranina – „Over The Sky”


Portugalia – Júlia Machado – „Where I Belong”


Francja – Zoé Clauzure – „Cœur”


Albania – Viola Gjyzeli – „Bota ime”


Włochy – Melissa i Ranya – „Un Mundo Justo”


Niemcy – Fia – „Ohne Worte”


Holandia – Sep i Jasmijn – „Holding On To You”


Kiedy finał Eurowizji Junior 2023? Gdzie oglądać?


„Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci Nicea 2023”– transmisja 26 listopada od godz. 16:00 w TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.
Idź do oryginalnego materiału