W "Dziejach grzechu. Opowiedzianych na nowo" widz poznane historię zakazanej miłości i palącej żądzy życia, która łamie wszelkie konwenanse. Za taką miłość w świecie rządzonym przez mężczyzn kobiety płacą najwyższą cenę.
Na scenie w scenerii zakładu karnego dla kobiet padają odważne i istotne pytania, a losy przedstawianych postaci są pełne dramatyzmu.
Spektakl w reżyserii Darii Pałygi powstał prawie dwa lata temu. Krótko po premierze Teatr Modrzejewskiej pokazał go na 62. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych i zgarnął główną nagrodę. Jury w werdykcie podkreśliło "uznanie dla wszystkich elementów spektaklu, które zespolone tu w mistrzowskim stylu, składają się na to, co zawiera się w definicji „arcydzieła” . Nagrody indywidualne dostali aktorka Magdalena Drab, aitor adaptacji Artur Pałyga oraz odpowiedzialni za muzykę Aleksandra Grono















