Dzieje grzechu. Zapraszamy do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

tulegnica.pl 11 godzin temu
Na koniec sezonu Teatr Modrzejewskiej wystawia "Dzieje grzechu opowiedziane na nowo" weług skandalizującej powieści Stefana Żeromskiego. To opowiedziana z kobiecej perspektywy historia miłości w patriarchalnym świecie. Zmysłowe widowisko z piekną muzyką. Mamy dla Państwa do rozdania aż dwa dwuosobowe zaproszenia na sobotę 27 czerwca. Spektakl będzie też grany w piątek 26 czerwca i w niedzielę 28 czerwca. Szczegóły poniżej. UWAGA! Pod tekstem informacja o konkursie.

W "Dziejach grzechu. Opowiedzianych na nowo" widz poznane historię zakazanej miłości i palącej żądzy życia, która łamie wszelkie konwenanse. Za taką miłość w świecie rządzonym przez mężczyzn kobiety płacą najwyższą cenę.

Na scenie w scenerii zakładu karnego dla kobiet padają odważne i istotne pytania, a losy przedstawianych postaci są pełne dramatyzmu.

Spektakl w reżyserii Darii Pałygi powstał prawie dwa lata temu. Krótko po premierze Teatr Modrzejewskiej pokazał go na 62. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych i zgarnął główną nagrodę. Jury w werdykcie podkreśliło "uznanie dla wszystkich elementów spektaklu, które zespolone tu w mistrzowskim stylu, składają się na to, co zawiera się w definicji „arcydzieła” . Nagrody indywidualne dostali aktorka Magdalena Drab, aitor adaptacji Artur Pałyga oraz odpowiedzialni za muzykę Aleksandra Grono
Idź do oryginalnego materiału