
Fot. Związek Młodzieży Mniejszości NiemieckiejOpole wzbogaciło się o kolejny mural. Tym razem jego autorami są młodzi członkowie Mniejszości Niemieckiej. Na muralu znalazły się motywy związane z kulturą Polski i Niemiec, symbole mniejszości niemieckiej oraz lokalne akcenty, między innymi opolska Wieża Piastowska i berlińska wieża telewizyjna Fernsehturm. Jak podkreślają organizatorzy, projekt jest efektem pomysłów młodzieży i wyrazem polsko-niemieckiej przyjaźni.
Mural można oglądać na tylnej ścianie budynku przy ulicy Krupniczej 15.
Autor: Tomasz Cichoń















