Dwie wieże na muralu w Opolu

doxa.fm 1 dzień temu
Fot. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej

Opole wzbogaciło się o kolejny mural. Tym razem jego autorami są młodzi członkowie Mniejszości Niemieckiej. Na muralu znalazły się motywy związane z kulturą Polski i Niemiec, symbole mniejszości niemieckiej oraz lokalne akcenty, między innymi opolska Wieża Piastowska i berlińska wieża telewizyjna Fernsehturm. Jak podkreślają organizatorzy, projekt jest efektem pomysłów młodzieży i wyrazem polsko-niemieckiej przyjaźni.

Mural można oglądać na tylnej ścianie budynku przy ulicy Krupniczej 15.

Autor: Tomasz Cichoń

Idź do oryginalnego materiału