Myśląc jeszcze o lecie i morzu, proponujemy Nie tylko Chałupy. Naturyzm w PRL-u Anny Dobrowolskiej, która pokazuje, iż lata 80. to nie tylko faceci w swetrach, ale też powiew wolności i bliski kontakt z naturą. Zapraszamy na plaże naturystów. Tam też działa się historia.
SŁUCHAJ NA SPOTIFY:
SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS
SŁUCHAJ NA SPREAKER
W Serii Nie-Fikcja mamy Wielkie zmęczenie. Historię cukrzycy typu 1 Katarzyny Kazimierowskiej, reportaż o życiu z cukrzycą w Polsce. Życie z chorobą przewlekłą nie jest proste, ale o ile uda ci się zgromadzić wioskę swoich ludzi, to masz szansę, iż zmęczenie nie będzie takie wielkie.
Niebieska jest również okładka Nierówności po polsku. Dlaczego trzeba się nimi zająć, jeżeli chcemy dobrej przyszłości nad Wisłą Jakuba Sawulskiego, Michała Brzezińskiego i Pawła Bukowskiego. Pierwsza książka o nierównościach w Polsce. Lektura obowiązkowa.
Cześć pracy. O kulturze zapierdolu Zofii Smełki-Leszczyńskiej pokazuje, jak w Polsce opowiada się o pracy i dlaczego warto mieć tego świadomość.
Na początku października zapraszamy na spotkania o naszych książkach. 2 października, w środę, zapraszamy o 19.15 na rozmowę Jacka Wasilewskiego z Zofią Smełką-Leszczyńską w Barze Studio, a 15 października zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury – o 18.00, gdzie Agnieszka Lichnerowicz będzie rozmawiała z autorami Nierówności po polsku.
Podcast o książkach
Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.
Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.