DLW PROjekt 59-600. Z miłości do Lwówka

lwowecki.info 6 godzin temu

Trzynastu raperów nagrało utwór o Lwówku Śląskim. W projekt zaangażowali się: Wołek NWR, RBN, Jaro „J.R.O Beats”, Mucha, Siekiera, Gazik, Cetnar, Nemed, Bomba, Ira, Adiś, Brajant i Bzymon.

Projekt narodził się poniekąd z przypadku. Jego inicjatorami są dwaj bracia; Jarosław „J.R.O Beats” Stolarski i Robert „RBN” Stolarski.

– Oboje z bratem pochodzimy z Lwówka Śląskiego, tutaj się urodziliśmy i wychowaliśmy. Robert pracuje w firmie logistycznej, a ja prowadzę własną firmę budowlaną. W wolnym czasie zajmujemy się produkcją muzyki – ja tworzę bity, a Robert pisze teksty i zajmuje się obróbką wokali – mówi Jaro.

Robert i Jarosław Stolarscy

Jak przyznają bracia niegdyś w stolicy powiatu lwóweckiego dużo osób nagrywało własne utwory. Z czasem artyści pozakładali rodziny, zajęli się pracą i pasja do muzyki zeszła na dalszy plan. Aczkolwiek w większości z nich jeszcze tli się ta iskierka, a niektórzy przez cały czas znajdują czas na twórczość. Więc gdy zrodził się pomysł zaproszenia lwóweckich raperów do nagrania wspólnego projektu o artystów nie było trudno.

– Chcieliśmy zrobić kolaborację mieszkańców Lwówka oraz okolic, którzy dzielą wspólną pasję, jaką jest kultura hip-hop – wyjaśnia Jaro.

Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęło trzynastu artystów: Krystian Wołoszyn ( Wołek NWR ), Robert Stolarski ( RBN ), Jarosław Stolarski ( Jaro “J.R.O Beats” ), Damian Muszyński ( Mucha ), Bartosz Czekierda ( Siekiera ), Łukasz Gazel ( Gazik ), Krzysztof Cetnarski ( Cetnar ), Dawid Frątczak ( Nemed ), Radosław Wądołowski ( Bomba ), Ireneusz Drozdowicz ( Ira ), Adrian Kolasiński ( Adiś ), Dawid Kobiałka ( Brajant ) i Tomasz Bzymek (Bzymon).

Dla osób pochodzących z Lwówka Śląskiego, tu wychowujących się, spędzających czas na miejskich podwórkach, oczywistym motywem przewodnim stał się właśnie Lwówek. Każdy z raperów wyraził to, co czuje, z czym kojarzy mu się miasto, jakie ma wspomnienia. Tak powstał utwór „DLW PROjekt 59-600”.

– Utwór opowiada przede wszystkim o naszym mieście. Nie chcieliśmy narzucać odgórnego tematu, więc każdy napisał, z czym mu się kojarzy Lwówek – mówi Jaro.

– Jak daliśmy temat „Lwówek Śląski”, to powiedzieliśmy, by każdy napisał jedną zwrotkę. – wspomina Robson.

Produkcją muzyczną zajął się Jarosław Stolarski, a teledysk – dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Dzieżyca został nakręcony w Lwóweckim Ośrodku Kultury. Za realizację klipu odpowiada doświadczony w podobnych projektów Szymon Wasylów z RED Film Production. Archiwalne zdjęcia wykorzystane w teledysku dostarczył Ireneusz Maślanka.

Premiera utworu odbyła się 24 stycznia 2025 roku na popularnych platformach streamingowych: Spotify, Tidal, Apple Music, YouTube, …

Zachęcam do słuchania i oglądania.

Idź do oryginalnego materiału