Debiuty Muzyczne #348

3 miesięcy temu

Czas poznać kolejnych utalentowanych debiutantów!

Anna Jopek to kompozytorka, aranżerka, pianistka, studentka kompozycji na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nominowana do Fryderyka 2023 w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2022 roku wydała debiutancką płytę “Insight” nakładem wytwórni Alpaka Records. Laureatka Ogólnopolskiego konkursu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z duetem Jopek/Klemensiewicz. Ponadto z tymże zespołem otrzymała wyróżnienie podczas XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu, a także na konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach Lublin Jazz Festival. Znalazła się w gronie finalistów konkursu Young Crocus Jazz Contest podczas Krokus Jazz Festival. Artystka uczestniczyła w wielu projektach artystycznych, koncertach, warsztatach. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne m.in. Komeda Jazz Festiwal czy koncert w NOSPR. Czas poznać nowy utwór pt. „Born Anew”. Opowiada on o wewnętrznym powrocie do siebie samego. jeżeli utwór spodobałby się, byłabym wdzięczna udostępnienie go na portalu.

Róża (Róża Jędrzejowska) – wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka. Absolwentka szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu Założycielka zespołu Pretty Rock Stars z dziesięcioletnim stażem na polskiej scenie muzycznej. W 2022 roku rozpoczęła pracę nad debiutanckim, solowym minialbumem, by już w 2023 roku oddać w ręce słuchaczy EP „Przecinek i kropka”. Róża debiutuje solo z minialbumem. Na EP składa się 7 utworów utrzymanych w klimacie alternatywnego pop-u doprawionego elektroniką. „Przecinek i kropka” można już streamować we wszystkich serwisach cyfrowych lub nabyć w postaci fizycznej. Utwór nie był planowany na płycie, ale pojawił się w trakcie pracy nad materiałem. Przecinek i kropka to międzynarodowy symbol walki z depresją, to znak interpunkcyjny rozdzielający zdanie w momencie, w którym mogłoby się ono skończyć, a mimo tego ma swój ciąg dalszy. Utwór opowiada o takiej walce – mówi o singlu Artystka.

Dawid Tyszkowski to najnowsze odkrycie FONOBO Label. Z muzyką związany od dziecka. Mimo młodego wieku, tworzy dojrzałe i pełne emocji teksty, które z łatwością zmienia w oryginalne muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. Jak sam mówi, podczas tworzenia, musi ją choćby trzymać w dłoniach – dzięki temu pomysły same wpadają mu do głowy. Swoją twórczość opiera na tym co czuje i słyszy. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i eksperymentuje z różnymi gatunkami. Aktualnie pracuje nad debiutanckim materiałem, nad którym od strony produkcyjnej czuwa Patrick The Pan

Idź do oryginalnego materiału