David Ellefson mówi, które płyty Metalliki są jego ulubionymi

terazmuzyka.pl 2 miesięcy temu


David Ellefson przyznał, iż jest fanem Metalliki. Które płyty tego zespołu uważa za najbardziej udane?

David Ellefson przez wiele lat był basistą Megadeth i znalazł się w środku konfliktu pomiędzy Dave’em Mustaine’em oraz Metallicą. Teraz jednak swobodnie może mówić o relacjach z tym zespołem bez obaw, iż komuś się narazi.

W wywiadzie dla „Plus One” Ellefson powiedział, iż ceni przede wszystkim wczesną twórczość Metalliki. Ale lubi też jedną z ostatnich płyt:

Przyjaźnimy się z Metallicą, razem dorastaliśmy. Moja kariera zawdzięcza dużo Metallice. To bardzo mili, szczodrzy i fajni ludzie. Cała ich organizacja jest bardzo ogromna, dobrze naoliwiona. Dla mnie są to czterej, zajebiści kumple, grający świetne piosenki, których większości jestem fanem. Mówię „większości”, bo na pewno chodzi o płyty do „Czarnego albumu”. Lubię „Load” i „Reload”, jest tam parę świetnych piosenek. Ale potem byłem zajęty własnymi sprawami i nasze drogi trochę się rozeszły. Ale uważam, iż „Hardwired… To Self-Destruct” to świetny album.

Kilka tygodni temu Ellefson udał się na koncert Metalliki w ramach trasy promującej „72 Seasons”, o czym wspominał w wywiadzie dla „Mike Nelson Show”:

Wyciągnąłem moją koszulkę Metalliki. Była schowana na samym dnie stosu z czarnymi koszulkami, jaki wszyscy mamy. Trzeba było się przekopać przez wszystkie koszulki. „O, tu jest moja koszulka Metalliki. Może powinienem ją dziś założyć?”. Nie jestem już w Megadeth. W końcu znowu mogę nosić koszulki Metalliki. Jestem fanem Metalliki. Wyznaczają standard dla metalu. Osiągnęli coś niemożliwego. W branży tras koncertowych liczą się Taylor Swift, Metallica, może Beyonce, Guns N’ Roses. Dzięki bogu są na szczycie. Potrzebujemy ich na szczycie, żeby równać do ich poziomu. Metallica jest jak komputery Apple.

Wszystko o Metallice znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, dostępnym online.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

Idź do oryginalnego materiału