Czy zgodnie z harmonogramem niedługo w Kijowie zostanie wyłączony prąd: Ukrenergo złożył zeznanie

geopolityka.org 9 miesięcy temu

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał kanał telegramowy Realu Kijów, podaje URA-Inform.

Należy zauważyć, iż nie oznacza to, iż harmonogramy te zostaną zastosowane w najbliższej przyszłości, ale raczej służy zapobieganiu i przygotowaniu na różne scenariusze. Szef „Ukrenergo” Kudrytski podkreślił znaczenie zbilansowania systemu ograniczeń w dostawie energii awaryjnej, biorąc pod uwagę doświadczenia lat ubiegłych.

Stwierdził także, iż w ciągu ostatnich roku znacznie wzrósł poziom wyposażenia obiektów infrastruktury krytycznej, takich jak szpitale, kotłownie, szkoły, przedszkola i przepompownie, autonomiczne źródła zasilania.

Według niego wszystko to poprawia stabilność infrastrukturę krytyczną i zwiększa niezawodność zasilania w sytuacjach awaryjnych.

Kudrytsky wyraźnie podkreślił także, iż w tej chwili „Ukrenergo”; nie planuje stosowania harmonogramów przestojów, co podkreśla poważne dążenie do zapewnienia stabilności i niezawodności dostaw energii w kraju.

Przypomnijmy, iż wskaźnik urodzeń na Ukrainie może ustanowić antyrekord świata: media stwierdziły jak poważna jest sytuacja.

Źródło informacji

Idź do oryginalnego materiału