Crime+Investigation Polsat i Patricia Kazadi we wspólnym projekcie w ramach kampanii „Stop przemocy wobec kobiet” (wideo)

satinfo24.pl 3 tygodni temu

25 listopada jest Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Telewizja Crime+Investigation Polsat przy współpracy z Patricią Kazadi przygotowała kolejną odsłonę kampanii „Stop przemocy wobec kobiet”, w ramach której powstał specjalny wideopodcast „Kazadi Talks: Stop przemocy”. Partnerem akcji jest Feminoteka. Na antenie stacji natomiast zostaną wyemitowane programy poświęcone dramatycznym przykładom przemocy wobec kobiet, uświadamiając o istnieniu różnych form znęcania się nad kobietami.

W ramach kampanii „Stop przemocy wobec kobiet” telewizja Crime+Investigation Polsat przy współpracy z Patricią Kazadi – aktorką, wokalistką i aktywistką na rzecz zdrowia kobiet – nagrała wideopodcast „Kazadi Talks: Stop przemocy”, którego partnerem jest Feminoteka. Prowadząca rozmawia ze swoimi gościniami na temat przemocy wobec kobiet. Rozmówczyniami Patricii Kazadi są Joanna Racewicz dziennikarka i prezenterka telewizyjna autorka książki “Sypiając z prezesem, Historie kobiet w przemocowych związkach” oraz Aga Sugier, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Psycholożka wspierająca kobiety doświadczające przemocy. w tej chwili w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach „CTSR”.

– Temat przemocy dotyka oficjalnie co piątą Kobietę w Polsce. Jest to niezwykle istotny a często lekceważony temat. Niejednokrotnie nie jesteśmy też świadomi w jak bardzo przemocowej relacji zawodowej czy też prywatnej przyszło nam żyć. Najłatwiej namierzyć przemoc fizyczną – ale przemoc – potrafi przybrać różne nieoczywiste formy i postaci. Zdecydowałam się na stworzenie tego podcastu ze względu na to jak ważne jest szerzenie świadomości i edukacja w tej materii. Mam nadzieję, iż słuchając naszego podcastu, chociaż jedna Kobieta zdecyduję się zawalczyć o siebie i swoje lepsze jutro Patricia Kazadi

Patricia Kazadi ze swoimi gościniami porusza temat nie tylko kobiet doświadczających przemocy, ale także osób, których bliscy są w przemocowych związkach. Jak reagować? Jak pomagać? Jak się bronić? Co tak naprawdę jest dobre dla dzieci? O tym wszystkim usłyszymy w „Kazadi Talks: Stop przemocy”.

– Tegoroczne hasło przewodnie 16 Dni Przeciwko Przemocy na świecie brzmi „Bez wymówek. Zjednoczmy się, aby zakończyć przemoc wobec kobiet”. Każda kooperacja na rzecz podnoszenia społecznej świadomości, czym jest przemoc i jak wspierać osoby pokrzywdzone jest wartościowa. Wspólnie tworzymy rzeczywistość, w której osoby z doświadczeniem przemocy nie będą czuły się same i nie będą się bały poprosić o wsparcie, a przemoc stanie się czymś nie do pomyśleniamówi Joanna Gzyra-Iskandar, rzeczniczka ds. przeciwdziałania przemocy

Podcast można obejrzeć na kanale Crime+Investigation Polsat w serwisie YouTube, Spotify, Apple Podcast i Amazon.

„Stop przemocy wobec kobiet” jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Hearst Networks i telewizji Crime+Investigation, prowadzonej od 2019 roku. Międzynarodową rzeczniczką akcji jest Izabella Wiley, wiceprezeska i dyrektorka generalna Hearst Networks Europa Centralna i Wschodnia.

– Kiedy mnie ktoś pyta co robię w pracy, odpowiadam, iż dzielę się historiami, które są ważne. Przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest takim właśnie ważnym tematem, o którym trzeba mówić szczerze, głośno i często. Covid-owe zamknięcie w domach zaogniło przemocowe sytuacje. Te złe zachowania nie zniknęły po pandemii, są przez cały czas powszechne i niestety przybierają wiele form, które z boku trudno zauważyć, jak przemoc finansowa czy cyfrowa. Jako Crime+Investigation nie ustajemy w wysiłkach, żeby temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt nagłaśniać, pomagać krzywdzonym i służyć informacjami tym, którzy wiedzą o agresji w sąsiedztwie i chcą pomócmówi Izabella Wiley, wiceprezeska i dyrektorka generalna Hearst Networks Europa Centralna i Wschodnia.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 888 88 33 88 lub email: [email protected] lub [email protected]

„Stop przemocy wobec kobiet” to także działania na antenie Crime+Investigation Polsat, na której będzie miała miejsce kampania Feminoteki. 25 listopada ramówka stacji również została dostosowana do tego dnia. Widzowie będą mogli obejrzeć „Niewidzialne: stop przemocy” prowadzone przez Katarzynę Grocholę. Każdy odcinek programu poświęcony został innej kobiecie. Rozmowy z nimi zostały uzupełnione o wypowiedzi ekspertek, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową. Program „Niewidzialne: stop przemocy” pokazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeżeli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce.

„Niewidzialne: stop przemocy”

W poniedziałek, 25 listopada od godz. 19:00 na Crime+Investigation Polsat

Na antenie zobaczymy także program „Tragedia żony O.J. Simpsona”, który opowiada o życiu i jego tragicznym finale Nicole Brown Simpson. W dwuodcinkowej serii wypowiedzą się jej najbliżsi – rodzina i przyjaciele, ujawniając nowe szczegóły tej dramatycznej historii.

Tragedia żony O.J. Simpsona

W poniedziałki od 21:00 od 25 listopada na Crime+Investigation

„Tragedia w rodzinie Newmanów” to program, który zajmuje się coraz bardziej częstym zjawiskiem “rodzinobójstwa”. Twórcy podejmują próbę zrozumienia, jak działa męski umysł i co sprawia, iż mężczyźni są w stanie zabić własną żonę, dzieci, a nierzadko również siebie samych.

„Tragedia w rodzinie Newmanów”

W poniedziałek, 25 listopada o godz. 23:00 na Crime+Investigation Polsat

W ramówce Crime+Investigation Polsat na ten dzień znajduje się także „Gdzie jest Gaby?” Godzinny program opisuje zwroty akcji przez pryzmat mediów społecznościowych Gabby Petito. Wypowiadają się ludzie, którzy ją znali, oraz społeczność internetowych detektywów.

„Gdzie jest Gabby?”

W poniedziałek, 25 listopada o godz. 23:55 na Crime+Investigation Polsat

foto,źródło. Hearst Networks Polska

Idź do oryginalnego materiału