Co oznaczają te słowa ze „Squid Game” i w jaki sposób zapowiedziały one wielki finał 3. sezonu największego hitu w historii Netfliksa? Wyjaśniamy.
W głównym pomieszczeniu graczy z serialu „Squid Game” czasem widoczny jest ogromny napis rozpostarty na ścianach, który w większości ujęć zasłonięty jest przez łóżka. Pod koniec 3. sezonu – w trakcie uroczystej kolacji pozostałych przy życiu – mogliśmy zobaczyć go w pełnej krasie. Co takiego oznacza?
Squid Game sezon 3 – co oznacza łaciński napis?
„Hodie mihi, cras tibi” – taka oto łacińska sentencja widnieje w jednym z najważniejszych pomieszczeń w serialu „Squid Game”. Zwrot, który oznacza „Dziś mnie, jutro tobie”, symbolizuje ideę przemijania i nieuchronności śmierci, co w kontekście hitu Netfliksa nabiera oczywiście dosyć przewrotnego i ironicznego znaczenia.

Śmierć towarzyszy bohaterom „Squid Game” dosłownie na każdym kroku, a napis umieszczony w tym miejscu przez organizatorów rozgrywek ma służyć jako okrutne przypomnienie graczom o ich nadchodzącym losie. Jak możecie pamiętać z poprzednich serii, twórcy igrzysk, Oh Il-namowi, przyświecała idea przypominania wszystkim wokół, iż śmierć czai się za rogiem.
W rozumowaniu bohatera z debiutanckiej odsłony zdesperowani ludzie pogrążeni w długach są jeszcze bardziej narażeni na śmierć w prawdziwym świecie, wobec czego gry dają im szansę na zmianę losu. Jedynym ryzykiem jest przyspieszenie nieuniknionego, czyli śmierć kryjąca się za łacińską sentencją.
Jeśli jesteście ciekawi, co o finałowej odsłonie hitu Netfliksa sądzi Serialowa, sprawdźcie naszą opinię: Squid Game sezon 3 – recenzja serialu. W międzyczasie zerknijcie też na wyjaśnienie znaczenia końcowej przemowy Gi-huna. Twórca serialu odpowiedział również na pytanie, czy Gi-hunowi udało się zakończyć mordercze gry w Korei i jak to wygląda w innych miejscach na świecie.