Jeszcze większa kolejka widzów niż na otwarcie plebiscytu zgromadziła się w środę (24 czerwca) przed Teatrem imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Od wtorku w mieście trwa 34. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. Rano kilkadziesiąt osób oczekiwało na otwarcie kasy w bramie instytucji. Wśród chętnych, którzy za możliwość obejrzenia spektaklu płacą symboliczne 5 złotych, sporą grupę stanowili uczniowie kieleckich szkół, dla których wyjście do teatru jest dobrym sposobem na spędzenie czasu i jak mówią, przyjemnie jest pójść na spektakl z własnej inicjatywy, a nie w ramach szkolnego obowiązku.
Widzowie obejrzą w środę drugą z premier mijającego sezonu, czyli spektakl „Łatwy sposób na rzucenie palenia” w reżyserii Radosława Rychcika. Przedstawienie to swoisty performance zbudowany na klasycznym podręczniku Allena Carra pomagającym w walce z nałogiem tytoniowym.
24.06.2026. Kielce. Kolejka przed Teatrem imienia Stefana Żeromskiego. / Fot. Ryszard Koziej – Radio KielceW czwartek widzowie obejrzą spektakl „Profesor” inspirowany reportażem Grzegorza Walczaka a w piątek sztukę „Potok. Ćwiczenia ze wspólnoty” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Plebiscyt zakończy niedzielna gala finałowa z rozdaniem statuetek od publiczności i dziennikarzy i koncert Moniki Borzym.
Przypomnijmy, bilety za 5 zł można kupić wyłącznie w dniu ich prezentacji online od godziny 9.00 oraz od godziny 12:00 w Kasie Teatru, w miarę dostępności miejsc. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Każdego dnia dwie pierwsze osoby z kolejki do kasy otrzymają podwójne zaproszenie na galę wręczenia Dzikich Róż.
24.06.2026. Kielce. Kolejka przed Teatrem imienia Stefana Żeromskiego. / Fot. Ryszard Koziej – Radio Kielce














