"Chciałem być każdym i w końcu stałem się nikim". Sto lat temu urodził się Tadeusz Konwicki

kultura.onet.pl 1 godzina temu
Zdjęcie: Tadeusz Konwicki


Sto lat temu, 22 czerwca 1926 r., urodził się Tadeusz Konwicki — wybitny pisarz i reżyser, jeden z najważniejszych świadków polskiego XX w. Przez całe życie próbował opisać świat, który jawił mu się jako niepełny i nie do końca prawdziwy. Od debiutu w socrealizmie po rolę przenikliwego krytyka PRL, Konwicki pozostał outsiderem, wiernym własnemu stylowi i nieufności wobec otaczającej go rzeczywistości.
Idź do oryginalnego materiału