Była sygnalistką, teraz będzie bohaterką filmu! Znamy szczegóły "The Social Network II"

film.interia.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: materiały prasowe


To już oficjalne! Kultowy film "The Social Network" Davida Finchera, opowiadający o początkach Facebooka, doczeka się kontynuacji. Tym razem główną bohaterką będzie Frances Haugen – sygnalistka, która w 2021 roku ujawniła tysiące wewnętrznych dokumentów firmy.


"The Social Network" Davida Finchera uważany jest za jeden z najważniejszych filmów przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. Opowiadał on o powstaniu platformy społecznościowej Facebook oraz cenie, którą za jej sukces był gotowy zapłacić Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg). Reklama
Produkcja okazała się ogromnym sukcesem i zdobyła aż trzy Oscary. Z końcem czerwca dowiedzieliśmy się o planowanym stworzeniu kontynuacji głośnego hitu.


Sequel "The Social Network": co wiemy?


Źródła serwisu Deadline twierdzą, iż najnowsza produkcja nie będzie bezpośrednim sequelem, a raczej powrotem do tematu wpływu największej platformy społecznościowej na społeczeństwo.
Fabuła kontynuacji "The Social Network", według wcześniejszych słów reżysera, miała skupić się na publikacji Jeffa Horowitza w "Wall Street Journal" z 2021 roku, który opisał wpływ Facebooka na poglądy i zachowania jego użytkowników. Aaron Sorkin (scenarzysta pierwszej części) przyznał w przeszłości, iż najważniejsze były dla niego wydarzenia z Kapitolu 6 stycznia 2021 roku.


Nie wiadomo, czy Zuckerberg będzie znów głównym bohaterem filmu oraz, czy Jesse Eisenberg powróci do swojej roli. Niedawno ogłoszono, iż bohaterką najnowszej produkcji będzie Frances Haugen - która w 2021 roku ujawniła liczne wewnętrzne dokumenty firmy.
Jej historia ujrzała światło dzienne dzięki biografii zatytułowanej "Kobieta, która przeciwstawiła się Facebookowi. Walka o transparentność i odpowiedzialność gigantów technologicznych".
W oficjalnym opisie książki możemy przeczytać:
"Historia sygnalistki z Facebooka, która poprzez zwiększenie transparentności i odpowiedzialności gigantów technologicznych pragnie pomóc nam odzyskać kontrolę nad naszym życiem.
(...) Zeznawała przed amerykańskim Kongresem i udzielała wywiadów, w których przyznała, iż skopiowała kilkadziesiąt tysięcy stron dokumentów. Została wyróżniona w trakcie pierwszego orędzia o stanie państwa, wygłoszonego przez prezydenta Bidena. Dołożyła starań, by każdy dokładnie zrozumiał, o czym mówią te dokumenty: Facebook wiedział, iż przez przypadek zmienił swój algorytm tak, iż zaczął on nagradzać ekstremizm, a następnie odmówił naprawienia błędu".
Idź do oryginalnego materiału