
Emil Jędrzejewski, były ordynator oddziału chirurgii w warszawskim Szpitalu Południowym, w Kanale Zero stwierdził, iż wskutek błędów medycznych na SOR-ze dochodziło tam do zgonów pacjentów. Przyznał, iż nie ma na to dowodów, tylko relacje pracowników placówki. W środę Kanał Zero ma przez cały dzień emitować program na ten temat, a Krzysztof Stanowski ogłosił, iż Jędrzejewski nie będzie wypowiadał się już publicznie w tej sprawie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział wniosek do prokuratora generalnego o pilne czynności wyjaśniające. – Nikt z Twitterka nie jest w stanie powiedzieć, czy były ordynator chirurgii mówi prawdę, czy nie. Oceniający bazują na intuicji, nie faktach. Niektórzy na sympatiach politycznych – skomentował Patryk Słowik z portalu
Zero.pl.