Wraz z nadejściem grudnia coraz częściej myślimy o zbliżających się świętach. Przypominają nam o tym iluminacje i ozdoby pojawiając się na ulicach lub witrynach sklepowych, nieśmiałe opady śniegu, a choćby sprzedawcy choinek, którzy coraz śmielej próbują wmówić nam, iż właśnie ich drzewko będzie idealnie wyglądało w salonie. Jednak tym, co najbardziej przypomina nam o Bożym Narodzeniu jest muzyka. Świąteczne przeboje można usłyszeć w radio, w komunikacji miejskiej czy na zakupach w galerii handlowej.
Wielu z nas postrzega świąteczne przeboje jako bardzo istotny element Świąt Bożego Narodzenia, bo w połączeniu z zapachem wypieków, barwną choinką i blaskiem świec tworzą niezapomnianą atmosferę. Co interesujące Polacy najczęściej słuchają przebojów w języku angielskich. Jesteście ciekawi jakich? Zajrzyjcie niżej do naszej listy.
Wham! -"Last Christmas"
Jest to chyba jeden z najczęściej nuconych utworów podczas świąt. Utwór wydany został przez brytyjski duet Wham! w 1984 r. i podbił serca milionów ludzi na całym świecie, także w Polsce.
Mariah Carey - "All I Want For Christmas is You"
Utwór amerykańskiej wokalistki z 1994 roku trafił na jej płytę Merry Christmas. Krytycy z magazynu The New Yorker zgodnie ocenili, iż jest to "jeden z wielu szanowanych współcześnie dodatków do świątecznej atmosfery".
Shakin' Stevens - „Merry Christmas Everyone”
Przebój walijskiego piosenkarza został wydany w 1985 roku i zyskał wtedy miano najlepszej piosenki świątecznej na Wyspach Brytyjskich. Choć utwór ma ponad 35 lat to wciąż jest nieodłącznym elementem świąt.
Frank Sinatra – „Santa Claus is coming to town”
Teraz musimy się cofnąć jeszcze bardziej w czasie, bo ten utwór został napisany przez Johna Frdericka Cootsa i Haven Gillespie w roku 1932. W 2005 roku natomiast swoją polskojęzyczną wersję piosenki nagrała Ewelina Flinta pt. "Mikołaj jedzie tu znów"
Brenda Lee - „Rockin' Around the Christmas Tree”
Przy tej piosence nogi same rwą się do tańca. Singiel Brendy Lee zachwycił melodyjnością i tempem wielu, bowiem od czasu jego wydania w 1958 roku zostało sprzedanych aż 25 milionów jego kopii.