Big Band Bochnia ponownie zagra w tężni. W niedzielę „Letni powiew jazzu”

bochnianin.pl 1 godzina temu

W niedzielę 28 czerwca o godz. 20.00 w Tężni Solankowej w Bochni odbędzie się koncert Big Bandu Bochnia pod hasłem „Letni powiew jazzu”. Będzie to już trzeci występ zespołu w tym miejscu.

Podczas koncertu publiczność usłyszy największe standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. Wokalnie orkiestrę wesprą Weronika Kukla oraz Kuba Krzywda.

Big Band Bochnia tworzą młodzi muzycy działający pod kierunkiem Józefa Janty – pedagoga, saksofonisty i dyrygenta. Zespół kultywuje tradycję wielkich orkiestr jazzowych, których złoty okres przypadł na lata 30. i 40. XX wieku, czyli epokę swingu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników jazzu do spędzenia letniego wieczoru w wyjątkowej scenerii bocheńskiej tężni i wspólnego odkrywania muzycznych brzmień swingowej klasyki.

Idź do oryginalnego materiału