Białystoccy artyści nagrodzeni

podlaskie.news 1 godzina temu
Zdjęcie: Białystoccy artyści nagrodzeni


Aktorka Katarzyna Herman, Zespół Szeptucha, Nie Teatr oraz Anna Skorko zostali laureatami Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za 2025 rok. Gala wręczenia nagród odbyła się w niedzielę (21 czerwca) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Katarzyna Herman nagrodę otrzymała w uznaniu całokształtu działalności artystycznej. Zespół Szeptucha w składzie: Katarzyna Antosiewicz, Tomasz Kamiński, Marcin Mickiewicz, Piotr Romaniuk i Paweł Szuszkiewicz docenieni zostali za wydanie płyty live z koncertu na festiwalu Pol’and’Rock oraz za całokształt działalności. Nie Teatr – za konsekwentne rozwijanie autorskiej formuły miejsca spotkań ze sztuką, a Anna Skorko – prezeska Fundacji DOM i inicjatorka projektów przywracających pamięć o Białostockich Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Fasty” – za całokształt dotychczasowej działalności.

– Dzisiejsza uroczystość była okazją do uhonorowania osób i instytucji, które swoją pasją, talentem i konsekwentną pracą budują kulturalną markę Białegostoku. Tegoroczni laureaci nagrody artystycznej reprezentują różne dziedziny sztuki i aktywności społeczno-kulturalnej, ale łączy ich jedno – wyjątkowy wkład w rozwój naszego miasta. Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję za to, iż swoją twórczością inspirują mieszkańców oraz promują Białystok w Polsce i poza jej granicami – powiedział prezydent Białegostoku.

W tym roku wpłynęło 26 wniosków, najwięcej w kategorii artystycznej za dokonania twórcze w różnych dziedzinach sztuki – m.in. filmie, fotografii, muzyce, plastyce, tańcu i teatrze. Wyłonionych zostało czworo laureatów. Wręczenie nagród uświetnił koncert Ani Dąbrowskiej.

Źródło: UM Białystok

Idź do oryginalnego materiału