Astell&Kern, jeden ze specjalistów w dziedzinie przenośnych odtwarzaczy audio, wprowadza do sprzedaży przetwornik cyfrowo-analogowy USB.
Jak czytamy w materiałach prasowych, Activo HC5 „przenosi flagową architekturę DAC Astell&Kern do ultra-przenośnej formy kabla z wejściem USB, ustanawiając nowy punkt odniesienia dla wydajności w tej kategorii”. I dalej:
Nowy AK HC5 został stworzony, aby osiągnąć perfekcyjny dźwięk, dostarczając topowej klasy jakość w kompaktowej formie. Urządzenie to jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na bezkompromisową jakość dźwięku w połączeniu ze telefonami, laptopami i konsolami do gier.
▌ Cechy szczególne (wg producenta):
- Flagowy DAC: sercem HC5 jest przetwornik AK4499EX DAC, komponent wcześniej dostępny wyłącznie w najwyższej klasy odtwarzaczach DAP Astell&Kern. W połączeniu z procesorem cyfrowym AK4191EQ, HC5 „doskonale separuje stopnie cyfrowe i analogowe, minimalizując szumy i wydobywając niezwykłą szczegółowość dźwięku”.
- Tryb wysokiej mocy (High Driving Mode): Zaprojektowany w oparciu o architekturę OPAMP stosowaną w modelu SP4000, HC5 wykorzystuje horyzontalnie ułożoną architekturę wzmacniacza operacyjnego, aby zapewnić wysoką moc wyjściową, „większą gęstość i dynamiczną głębię, pozwalając na wysterowanie choćby wymagających słuchawek”.
- Podwójne ekranowanie: Konstrukcja kabla z podwójnym ekranowaniem zapewnia „czystą i stabilną transmisję sygnału, co jest najważniejsze dla zachowania integralności dźwięku wysokiej rozdzielczości”.
Jak zapewnia producent, HC5 to nie tylko potęga technologiczna, ale także dzieło sztuki użytkowej. Pisze:
Precyzyjna kontrola i wyświetlacz: Urządzenie wyposażono w 1,62-calowy wyświetlacz OLED oraz 150-stopniowe pokrętło głośności, które zapewniają precyzyjną kontrolę i podnoszą komfort użytkowania.
Szeroka kompatybilność: Dzięki wsparciu dla standardów UAC 1.0/2.0, AK HC5 zapewnia szeroką kompatybilność z różnymi urządzeniami, w tym telefonami, laptopami i konsolami do gier.
Zaawansowane funkcje audio: HC5 oferuje technologię DAR (Digital Audio Remaster), która upsampluje dźwięk do wyższej częstotliwości próbkowania, oraz oferuje sześć filtrów DAC, pozwalając użytkownikowi na dostosowanie brzmienia do własnych preferencji.
▌ Dostępność i cena
Przetwornik AK HC5 trafi do sprzedaży w Polsce w lutym 2026 i będzie kosztował 1999 złotych. Dystrybucja w Polsce →MIP. ●
→ www.ASTELLNKERN.com
tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»