Artysta totalny: Wiesław B. Bołtryk – Happy to do nothing i inne aktywności

agencja-informacyjna.com 7 miesięcy temu
Zdjęcie: Wiesław B. Bołtryk - portret


Agencja Informacyjna: Wiesław B. Bołtryk jest bohaterem wydarzenia „Happy to do nothing i inne aktywności” poświęconego temu wyjątkowemu, niezależnemu, niepokornemu artyście. Swoje wizje artystyczne Wiesław B. Bołtryk realizował jako reżyser, pisarz, poeta, scenarzysta, aktor, performer, snycerz, malarz, grafik komputerowy i rzeźbiarz. We wszystkich tych aktywnościach artysta wyrażał siebie i odnosił ważne sukcesy.

Spis treści

Wiesław B. Bołtryk – legenda
Wiesław B. Bołtryk – Happy to do nothing i inne aktywności
Galeria zdjęć
Wiesław B. Bołtryk – biografia
Autor słynnych monodramów

Wiesław B. Bołtryk – legenda

Wiesław B. Bołtryk zmarł 11 sierpnia 2022 roku, ale jego Sztuka i legenda żyją nadal. Teraz w placówce Przenośny LAS (Laboratorium Artystyczno Społeczne), które ma na celu prowadzenie zajęć otwierających wyobraźnię, związanych z poezją, krytyką literacką oraz sztuką, odbędzie się wydarzenie, które będzie przypominać dokonania tego artysty.

Wiesław B. Bołtryk – Happy to do nothing i inne aktywności

W programie: Wiesław B. Bołtryk – Happy to do nothing i inne aktywności: „Pimpart „Beton narzutowy”, Pimpart „Beckett, końcówka”, Juliusz Erazm Bolek – poemat „Ja” – w ekspresyjnym wykonaniu Wiesława B. Bołtryka, „Przystanek bocianów”, reżyseria Józef Romasz (fragmenty), Teatr AGT, Olecko „Wiesław B. Bołtryk Listy do Ojca” reżyseria Ryszard Kawalec.

Wydarzenie „Wiesław B. Bołtryk – Happy to do nothing i inne aktywności” odbedzie się w czwartek, 15 lutego 2024 r. o godz. 18.00 w Przenośny LAS (Laboratorium Artystyczno Społeczne), Jazdów 10/2 w Warszawie.

Galeria zdjęć

Wiesław B. Bołtryk – biografia

Wiesław B. Bołtryk urodził się 26 października 1954 r. w Białymstoku, zmarł 11 sierpnia 2022 r. w Warszawie. Był wydawcą pisma artystycznego „Treuburg Post” pisma artystycznego; projektu cyklu około 30-tu tomów Poezji; współpracował z ponad 300-ma artystami z Polski i ze świata. Jest m. in. autorem sztuk teatralnych „Spectacolo” i „Listy do 3M”. Opublikował książkę „Wiersze”, (Londyn 2010 r.). Należał do grupy artystycznej „PoEzja Londyn” PoEzja Londyn. Prowadził galerię autorską Bolt Galery. Autor projektów ponad 100-tu plakatów.

Autor słynnych monodramów

Słynne monodramy Wiesława B. Bołtryka „Będziemy Zawsze” (na podstawie poezji Rafała Wojaczka – 1980 r.), „Wszystko jest jedną całością” (na podstawie poezji Cypriana Kamila Norwida – 1983 r.), „Ratoń” (na podstawie poezji Kazimierza Ratonia – 1985 r.), „Poeci Przeklęci” (na podstawie poezji Edwarda Stachury i Rafała Wojaczka – Nagrody na Festiwalach w Zgorzelcu i Zakopanem – 1986 r.), „Normalka” (autor Adam Andryszczyk – 2000 r.), poemat „Ja” (autor Juliusz Erazm Bolek – 2014 r.). Był też związany z Teatrem ATA (1979-1989) jako aktor i reżyser. Zagrał główną rolę w filmie: „Przystanek dla Bocianów” w reżyserii Józefa Romasza w 2011 r.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji z działu kultura. Agencja Informacyjna.

AI, Kultura, /DEC/ 14.02.2024

Idź do oryginalnego materiału