AAEON zmienia swoją flagową płytę główną UP, wprowadzając model UP 710S

cyberfeed.pl 3 godzin temu


Marka UP firmy AAEON, która rozpoczęła się od stworzenia płytki deweloperskiej UP wielkości karty kredytowej prawie dziesięć lat temu, wprowadziła UP 710S, zmodernizowaną, smukłą pojedynczą płytkę o wymiarach 85 mm x 56 mm, która zachowuje DNA swojego kultowego poprzednika, ale z dodatkiem nowych funkcji i większą wydajnością, aby odzwierciedlić postęp technologiczny poczyniony na przestrzeni lat.

Chociaż UP 710S zachowuje wymiary karty kredytowej oryginalnej płyty UP, firma AAEON obniżyła wysokość płyty o 10 mm, aby i tak już kompaktowa płyta lepiej nadawała się do stosowania w środowiskach o ograniczonej przestrzeni, a jej wysokość wynosi w tej chwili zaledwie 25,13 mm. Choć taka zmiana konstrukcyjna zwykle wymagałaby kompromisu w postaci ograniczenia opcji we/wy, model UP 710S zachowuje najważniejsze funkcje, takie jak GPIO, I2C, SPI i COM, które wcześniej były osiągalne za pośrednictwem 40-pinowego modułu HAT za pośrednictwem dedykowanego wafle.

UP 710S wprowadza także szereg nowych funkcji, których brakowało choćby nowszym płytom głównym zbudowanym w tej obudowie, takich jak obsługa Wi-Fi. Eliminując potrzebę stosowania dodatkowej płyty nośnej, UP 710S jest wyposażony w gniazdo M.2 2230 E-Key, projekt dokonany na podstawie opinii twórców ze społeczności UP.
Oprócz obsługi Wi-Fi, UP 710S zawiera jeszcze jedno „pierwsze rozwiązanie” – pierwszą w firmie płytkę wielkości karty kredytowej wyposażoną w złącze RS-232/422/485, które zapewnia elastyczną komunikację szeregową w projektach przemysłowych. Dopełnieniem wejścia/wyjścia są trzy porty USB typu A z sygnałem USB 3.2 Gen 2, port Gigabit Ethernet i wyjście HDMI.

Płyta jest dostępna z szeroką gamą układów SoC z procesorami Intel z serii N, w tym z coraz popularniejszymi procesorami Intel N97 i Intel N200, a także z 8 GB lutowanej pamięci systemowej LPDDR5 i 128 GB pamięci eMMC na pamięć masową.

Jeśli chodzi o systemy operacyjne, UP 710S oferuje dużą elastyczność, obsługując zarówno Windows 10 i 11, Ubuntu 22.04 (LTS), jak i Yocto 5.1.
„Motywacją do stworzenia UP 710S było pokazanie klientom UP, iż naprawdę cenimy ich opinie i ciężko pracujemy, aby zaprojektować nasze produkty zgodnie z ich potrzebami projektowymi, co widać po dodaniu obsługi Wi-Fi i dedykowanych złączy szeregowych” – powiedziała Irene Lin, starszy menedżer produktu w UP. „Wiele się zmieniło od czasu wprowadzenia oryginalnej tablicy UP Board, ale biorąc pod uwagę niezwykły wpływ, jaki wywarła ona na przestrzeni lat, warto przypomnieć sobie cel pierwszej tablicy UP, którym było inspirowanie kreatywności i współpracy programistów wspólnota.”

Informacje o cenach i zamówieniach są teraz dostępne za pośrednictwem internetowego formularza kontaktowego AAEON, a w nadchodzących dniach tablica będzie również dostępna w sklepie UP.



Source link

Idź do oryginalnego materiału