44. Amerykańskie Targi Filmowe: Kinematografia filarem wymiany kulturalnej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi

agencja-informacyjna.com 7 godzin temu
Zdjęcie: Amerykańskie Targi Filmowe


Agencja Informacyjna: 44. Amerykańskie Targi Filmowe (American Film Market) odbyły się w połowie listopada 20024 roku, w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Podczas targów filmy Chińskiej Republiki Ludowej spotkały się ze znaczącym zainteresowaniem.

Spis treści

44. Amerykańskie Targi Filmowych – sukcesy chińskiej kinematografii
American Film Market: 201 projektów filmowych z Chin
Co to są Amerykańskie Targi Filmowe (American Film Market)?
Po co są Amerykańskie Targi Filmowe (American Film Market)?
Jak wygląda rynek filmów w Chinach?

44. Amerykańskie Targi Filmowych – sukcesy chińskiej kinematografii

44. Amerykańskie Targi Filmowych (American Film Market) zaprezentowały na stoisku Chińskiej Republiki Ludowej aż 55 najważniejszych firm i instytucji związanych z produkcją filmową w Państwie Środka. Podczas tegorocznego American Film Market pokazano najnowsze osiągnięcia rozwojowe chińskiej kinematografii, które tchnęły nową inspirację w międzynarodowy rynek filmowy.

Podczas 44. Amerykańskich Targów Filmowych (American Film Market) w 2024 roku, w San Francisco, przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej i Stanów Zjednoczonych Ameryki porozumieli się w sprawie pogłębienia wymiany międzyludzkiej. Oba państwa utrzymują kontakty międzyludzkie i wymianę kulturalną. Chińskie jako nowa wizytówka Chińskiej Republiki Ludowej, pojawiły się w 2024 roku na rynku amerykańskim i wiele z nich spotkało się z dobrym przyjęciem widzów i specjalistów z branży filmowej. Obrazy prezentowały wysoką jakość, zostały wysoko oceniona przez filmowy przemysł amerykański, co dodatkowo promuje wymianę kulturalną między Chińską Republiką Ludową i Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

American Film Market: 201 projektów filmowych z Chin

Na stoisku Chińskiej Republiki Ludowej podczas American Film Market zaprezentowano łącznie 201 projektów filmowych, w tym filmy przedstawiające słynną tradycyjną chińską kulturę i chińskiego estetycznego ducha, a także kilka produkcji dokumentalnych.

Ponadto z okazji 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chińską Republiką Ludową i Republiką Francuską, film „Kangxi i Ludwik XIV”, dodatkowo urozmaicił paletę chińskich filmów, prezentowanych za granicę, pokazując bardziej wszechstronny i trójwymiarowy chiński styl filmowy w Nowej Erze, który spotkał się z życzliwym przyjęciem na rynku amerykańskiego. Po projekcji chińskiego filmu, amerykański fan kina, który właśnie skończył oglądać ten film, powiedział dziennikarzom, iż jakość chińskich filmów jest bardzo wysoka, filmy akcji są fajne i ma on nadzieję, iż coraz więcej chińskich filmów będzie wchodzić na rynek amerykański.

Co to są Amerykańskie Targi Filmowe (American Film Market)?

Amerykańskie Targi Filmowe (American Film Market) to wydarzenie branży filmowej odbywające się każdego roku w listopadzie. Uruchomione zostało przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu Filmowego, w tej chwili organizatorem Targów jest Independent Film & Television Alliance (IFTA) – stowarzyszenie branżowe, reprezentujące światowych producentów i dystrybutorów niezależnych filmów i programów telewizyjnych na którego czele stoi producent filmowy Andy Vajna Pierwsze Targi odbyły się w 1981 roku. Amerykańskie Targi Filmowe realizowane są 8 dni.

Po co są Amerykańskie Targi Filmowe (American Film Market)?

Amerykańskie Targi Filmowe są wydarzeniem organizowanym z myślą branży filmowej, w którym, w przeciwieństwie do festiwalu filmowego, uczestnicy skupiają się głównie na umowach dotyczących produkcji i dystrybucji. W wydarzeniu uczestniczą dyrektorzy ds. przejęć i rozwoju, agenci, prawnicy, reżyserzy, dystrybutorzy filmowi, dyrektorzy festiwali, finansiści, komisarze filmowi, producenci, scenarzyści itp. Łącznie jest to około 7.000 osób. Pochodzą z ponad 70 państw. Celem jest nawiązywanie kontaktów oraz sprzedaż, finansowanie i nabywanie filmów.

Jak wygląda rynek filmów w Chinach?

Według dostępnych informacji dochody ze sprzedaży biletów w Chinach w pierwszej połowie 2022 r. wyniosły 17,18 miliarda juanów (2,56 miliarda dolarów amerykańskich), przy czym przychody wygenerowane przez krajowe tytuły stanowiły prawie 85 procent.

Wojenny hit „Bitwa nad jeziorem Changjin II” znalazł się na szczycie sześciomiesięcznej sprzedaży, która zakończyła się 30 czerwca z kwotą 4,06 mld juanów, Komedia „Too Cool To Kill” i film fabularny „Nice View” odpowiednio 2,63 mld juanów i 1,38 mld.

Wszystkie trzy filmy zostały wyemitowane podczas tygodniowego Święta Wiosny, głównego okresu kinowego w Chinach.

Amerykański film akcji science fiction „Jurassic World: Dominion” (Universal Pictures), który pojawił się w chińskich kinach 10 czerwca 2022 r., był wówczas najlepiej zarabiającym tytułem zagranicznym. Do 30 czerwca 2022 r. wygenerował 819 milionów juanów, zajmując piąte miejsce w zestawieniu.

W pierwszej połowie roku 2022 r. w Chinach nowe filmy, w tym 15 tytułów krajowych i siedem zagranicznych, osiągnęły poziom 100 milionów juanów przychodów ze sprzedaży biletów.

Dziękujemy za przeczytanie artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które można znaleźć tutaj. Agencja Informacyjna.

AI kultura, Chiny / USA / DEC, zródł. AMF 18.11.2024

Idź do oryginalnego materiału