Za nami 3. edycja Bydgoskich Dni Projektowych. Wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników dizajnu! Niektóre wystawy oglądać będzie można jeszcze do końca roku.
Bydgoskie Dni Projektowe to miejski festiwal poświęcony myśli projektowej. Tegoroczna odsłona odbyła się w terminie 10-13 października w Młynach Rothera. W programie znalazło się ponad 50 różnych wydarzeń, w tym wystawy, spacery, spotkania, dyskusje i warsztaty.
Tematem tegorocznej edycji BDP były ZNAKI. Do Młynów Rothera przyjechali znani i cenieni projektanci i projektantki z całej Polski. Gościliśmy m.in. Mariana Misiaka, Mateusza Machalskiego, Honzę Zamojskiego, Franciszka Otto, Annę Wieluńską i Monikę Drożyńską. Przybyli też przedstawiciele Fundacji Bęc Zmiana na czele z Bogną Świątkowską.
– Festiwal z sukcesem połączył lokalną społeczność, projektantów oraz miłośników dizajnu, stając się ważnym wydarzeniem w kalendarzu kulturalnym Bydgoszczy. Już teraz z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję, która z pewnością przyniesie nowe inspiracje i atrakcje – podkreśla placówka na Wyspie Młyńskiej.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stefan Ciszewski – twórca bydgoskiego przemysłu elektrotechnicznego. W piątek konferencja o jego dokonaniach
Warto dodać, iż wciąż można oglądać trzy wystawy prezentowane podczas Bydgoskich Dni Projektowych: TYPE TEXT ROOTS, TYPE TEXT POSTER EXHIBITION oraz Typoteka. Dwie pierwsze będzie można zobaczyć w Młynach do 5 grudnia, a Typoteka (indeks polskich krojów pisma) będzie dostępna do 31 grudnia.
– Wydaje nam się, iż typografia, która otacza nas na co dzień często jest niedostrzeganym dobrem kultury. Dlatego liczymy na to, iż przyjdą Państwo poznać niezwykłe historie, które stoją za powstawaniem krojów pism, które prezentujemy na wystawie. Najstarsze z nich sięgają 1474 roku – zachęcają do zwiedzania wystawy jej twórcy Ania Wieluńska i Mateusz Machalski.
Wystawy są czynne w godzinach otwarcia Młynów. Wstęp na nie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.mlynyrothera.pl.