Wybaczanie nie jest łatwą sztuką. Wywiad z Anną Siedlecką

Data: 2025-04-02 15:22:25 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

– Wybaczanie nie jest łatwą sztuką. Wszystko zależy od złożoności konfliktu, problemu czy sytuacji. Czasem wybaczenie komuś jest dla nas niejako oczyszczeniem, ulgą, dzięki którym możemy zacząć nowe życie bez negatywnych emocji – mówi Anna Siedlecka, autorka książki Kochana córeczkoW naszym serwisie ukazał się właśnie wywiad z pisarką.

Anna Siedlecka - wywiad. Kochana córeczko

Główna bohaterka książki Kochana córeczko, Lena, stoi u progu nowego życia. Zdobycie dyplomu opiekuna medycznego miało być jej przepustką do wolności – ucieczką od rodzinnego domu, naznaczonego alkoholizmem ojca i współuzależnieniem matki. Dzięki pracy w domu opieki oraz wspólnemu mieszkaniu z ukochanym Markiem, wydaje się, że rzeczywistość w końcu zaczyna się układać. Jednak los nie zamierza oszczędzić bohaterki. Seria trudnych wydarzeń zmusza ją do podjęcia decyzji, które na zawsze odmienią jej życie.

Kluczową rolę w fabule odgrywa relacja między Leną a tajemniczą pensjonariuszką domu opieki, panią Zofią. To właśnie ona, choć początkowo zamknięta w sobie i skrywająca własne sekrety, staje się dla Leny kimś więcej niż tylko podopieczną. Między kobietami rodzi się więź, która z czasem nabiera symbolicznego znaczenia – los splata ich drogi nieprzypadkowo, dając im szansę na wzajemne wsparcie. Ale czy tylko? Lena będzie musiała zmierzyć się w własnymi lękami. I podjąć pewne decyzje…

– Nie boję się podejmować trudnych tematów. Ba! Nawet lubię po nie sięgać. Życie to nie tylko obrazy, jakie widzimy w mediach społecznościowych, gdzie wszyscy jesteśmy szczęśliwi, piękni, zadbani i bogaci. Rzeczywistość bywa zupełnie inna, to jedynie my kreujemy się na innych ludzi niż w rzeczywistości, ale to jeszcze inny temat. Życie to też trudne domy, samotność, strach, niełatwe decyzje i czasem nikłe szanse na normalny dom – mówi Anna Siedlecka w naszym wywiadzie. 

Powieść Kochana córeczko zwraca uwagę na to, jak istotne w życiu są relacje międzyludzkie – nie tylko te rodzinne, ale i te, które tworzą się przypadkiem i mają uzdrawiającą moc. To historia o odwadze, nadziei i sile, jaką daje wsparcie ze strony drugiego człowieka. Warto pamiętać, że choć przeszłość bywa ciężarem, zawsze można znaleźć drogę do nowego początku – pisze Danuta Awolusi w naszej recenzji książki Kochana córeczko.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Siedlecką

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Błąd podczas pobierania komentarzy. Spróbuj ponownie.

Książka
Kochana córeczko
Anna Siedlecka 4
Okładka książki - Kochana córeczko

Dzień, w którym Lena odbiera dyplom opiekuna medycznego, ma być początkiem lepszego życia. Usamodzielni się i wyprowadzi z domu, od pijącego ojca i współuzależnionej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ostatnie zadanie
Grzegorz Kozera ;
Ostatnie zadanie
Pokochaj mnie wreszcie!
Agnieszka Łepki
Pokochaj mnie wreszcie!
Kochana córeczko
Anna Siedlecka ;
Kochana córeczko
Biały mróz
Zdzich Wojtaś
 Biały mróz
Amor w bibliotece
Anna Wojtkowska-Witala ;
Amor w bibliotece
Pięć odcieni miłości
Karolina Wilczyńska ;
Pięć odcieni miłości
Słucham. Rozmowy o telefonie zaufania
Michał Dobrołowicz ; Lucyna Kicińska
Słucham. Rozmowy o telefonie zaufania
Kraina cienia
Meg Cabot
Kraina cienia
Pokaż wszystkie recenzje