
Ponad 100 kobiet z Kalisza i powiatu kaliskiego wzięło udział w spotkaniu „Być kobietą – on tour”, które odbyło się 22 lutego w Hotelu Kristoff. To wydarzenie, które od lat przyciąga do podkaliskiego Łaszkowa nie tylko panie, ale również wielkie nazwiska znane ze świata mediów, radia, telewizji, artystów, influencerów i przedsiębiorców. Tym razem gośćmi specjalnymi byli Mikołaj Roznerski – znany i lubiany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, a także Krzysztof Skórzyński – dziennikarz, znany z porannego programu „Dzień dobry TVN”
Spotkanie dedykowane kobietom już po raz 15 zamieniło Hotel Kristoff w krainę kobiet. W ciągu ostatnich lat, w ramach tego cyklu, panie z Kalisza i okolic miały okazję spotkać się m.in. z Jolantą Kwaśniewską, Katarzyną Nosowską, czy Dorotą Wellman. Tym razem organizatorzy postawili na podkreślenie wartości mężczyzny w życiu kobiety. Stąd zaproszenie skierowane do Mikołaja Roznerskiego i Tomasza Skórzyńskiego.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca i tego spotkania. Zawsze z entuzjazmem odpowiadam na zaproszenia, które kieruje do mnie Marta Klepka, a że w to sobotnie przedpołudnie miałem akurat przestrzeń czasową – bez problemu dałem się namówić. I nie żałuję – mówił Mikołaj Roznerski, który zaraz po godzinnej rozmowie z paniami, wsiadł w samochód i pojechał do teatru na południu Polski, by tam zagrać w spektaklu „Dwoje na huśtawce”. Jak podkreślał podczas tego inspirującego spotkania w Kristoffie, ma sentyment do Kalisza i kaliskiego teatru.
- Pamiętam, że kiedy rozpoczynałem karierę aktorską, marzyłem o tym, aby tutaj właśnie pracować. Nie udało się, ale jeszcze wiele przede mną. Na pewno zagram na kaliskiej scenie. Już 28 maja przyjadę tu z Anią Dereszowską na spektakl, z którym jeździmy po Polsce. „Dwoje na huśtawce” – to spektakl bardzo emocjonalny, wyjątkowy i warto go zobaczyć. Sprawdźcie, czy jeszcze są bilety – zwrócił się do pań, przy okazji serwując kawę „Rozner” z własnej palarni.
Cykl „Być kobietą – on tour” stworzyła i prowadzi Marta Klepka, organizująca konferencje w całej Polsce, specjalistka w zarządzaniu hotelami, a ostatnio również reporterka TVN. Połączyła siły z Agnieszką Domagałą – właścicielką Hotelu Kristoff i dzięki temu cykl zawitał do podkaliskiej miejscowości.
- Zależało nam na tym, aby zaktywizować kobiety z regionu kaliskiego, aby coś dla nich zrobić, zadbać o ich rozwój, a te spotkania właśnie te cele realizują. Rozmawiamy tu zawsze o tym, co dla kobiet najważniejsze, najbardziej wartościowe i o tym, co je najbardziej ciekawi. Są więc zagadnienia z wielkiego świata mediów, ale mówimy też o zdrowiu – zarówno fizycznym, jak i psychicznym, o modzie, o kosmetykach, o funkcjonowaniu również w przestrzeni internetowej, o prawie, o rodzinie i o dobrostanie. Mówimy o wartościach, które należy pielęgnować. Dzielimy się doświadczeniami. Każde z tych spotkań jest inne i ta różnorodność powoduje, że rozwijamy się w wielu obszarach – podkreśla Agnieszka Domagała.
Podczas tego sobotniego spotkania odbyło się aż 8 różnorodnych prelekcji.
Roma Grzybek – specjalistka od social-mediów opowiedziała kobietom o tym, jak zadbać o profile w mediach społecznościowych, na co zwrócić uwagę tworząc swoje profile, a także o pułapkach z tym związanych. Małgorzata Dobies-Turulska – szefowa zarządu IKEA Industry Poland opowiedziała o tym, jak zadbać o swój dobrostan w i po pracy, Patrycja Łakomiak – kaliska adwokat odpowiedziała na pytanie, dlaczego warto spotkać się z prawnikiem, a dr Martyna Sikora – ginekolog, zwróciła uwagę zgromadzonych na kwestie bardziej intymne, rozmawiając z kobietami o seksie.
Serce zgromadzonym kobietom skradły Siostry Zakonne z Broniszewic, które prowadzą tam Dom Chłopaków.
- Jesteśmy siostrami zakonnymi i mamy 67 synów. Jedni z zespołem Downa, inni z dziecięcym porażeniem mózgowym, a jeszcze inni zmagający się z autyzmem. Jesteśmy dla nich, wspiera nas wielu ludzi dobrego serca, którzy nigdy nam nie odmawiają pomocy, ale nasza droga nie była łatwa – mówiła Siostra Tymoteusza – dyrektor placówki.
Każda z tych rozmów wywoływała emocje i uczyła czegoś nowego.
Na koniec o swojej pracy opowiedziała Lidia Kazen – reżyserka, scenarzystka i producentka filmów dokumentalnych, a Krzysztof Skórzyński przedstawił męskie spojrzenie na kobiecość.
Cykl „Być kobietą on tour” niejednokrotnie zagości jeszcze w Hotelu Kristoff – tak przynajmniej deklarują organizatorki tego wydarzenia. Kolejnej konferencji dla kobiet możemy się spodziewać już na jesień. (sj)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie