w

WTFWTF

Jego pogrzeb został już starannie zaplanowany. Kulisy operacji „Menai Bridge”

Rodzina królewska od zawsze budziła zainteresowanie opinii publicznej, nie tylko z powodu swojego statusu, ale również przez dramaty, z którymi się mierzy.

data śmierci karola iii
Fot. YouTube

Historia Karola III i Księżnej Kate pokazuje, że nawet w pałacach królewskich nie jest się wolnym od życiowych problemów. Choć pochodzą z zupełnie innego świata niż większość z nas, ich walka z chorobami pokazuje, że są po prostu tacy sami, jak my.

Operacja „Menai Bridge”. Już dziś wiadomo, jak pochowają Karola III

Mimo spekulacji medialnych oficjalne źródła podają, że król Karol III czuje się dobrze i jest pod profesjonalną opieką medyczną. Szczegółów dotyczących jego nowotworu jednak zbyt wiele nie ujawniono. Jedyne, co wiadomo to to, że sytuacja jest poważna.

5 lutego 2024 r. Pałac Buckingham wydał zaskakujące oświadczenie na temat stanu zdrowia panującego monarchy. Podczas zabiegu szpitalnego z powodu łagodnego powiększenia prostaty, odnotowano osobną niepokojącą kwestię. Badania wykryły u niego raka.

Brytyjski tabloid „In Touch” twierdzi, że król Wielkiej Brytanii ma raka trzustki, a jego stan jest znacznie gorszy, niż oficjalnie się o tym mówi. – Wielu uważa, że jego stan jest dużo poważniejszy, niż się wydaje – czytamy w piśmie.

Tradycją jest, że najważniejsze osoby w rodzinie królewskiej mają od dawna zaplanowane swoje pochówki. Tak było w przypadku Elżbiety II, podobnie też jest jeśli chodzi o jej syna Karola III.

Opisuje to szczegółowo procedura „Menai Bridge”, które jest planem działania na wypadek jego śmierci. Nazwa planu pochodzi od nazwy jednego z mostów znajdujących się w Walii. Karol III przez okres ponad pół wieku był księciem tej części państwa.

Co zawiera plan? Między innymi informację o sposobie obwieszczenia zgonu przez uruchomienie dzwonów w kluczowych lokalizacjach oraz inne oficjalne komunikaty, które mają zostać wyemitowane z myślą o mediach i opinii publicznej.

Pogrzeb będzie przypominał ten, gdy zmarła Elżbieta II

Monarcha urodził się 14 listopada 1948 roku i rozpoczął panowanie w wieku 73 lat. Dlatego jego personel już teraz jest gotowy na wypadek, gdyby jego stan zdrowia nagle uległ pogorszeniu, lub gdyby doszło do zgonu.

Jeśli król Karol III umrze, personel królewski będzie musiał poinformować resztę rodziny królewskiej. Stanie się to w pierwszej kolejności zanim dowiedzą się o tym obywatele. Kolejną poinformowaną osobą będzie premier, a następnie prasa i dopiero potem opinia publiczna.

Władzę w kraju przejmie najstarszy syn William. Jego pierwszym zadaniem będzie wygłoszenie orędzia do narodu i zwołanie specjalnego posiedzenia Parlamentu. Pogrzeb będzie zbliżony do ceremonii, którą mieliśmy okazję obserwować w przypadku Elżbiety II.

Najpierw dojdzie do oficjalnego pożegnania Karola III w Opactwie Westminsterskim. Po pogrzebie trumna przewieziona zostanie do Wellington Arch, a następnie trafi do kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor, gdzie król spocznie obok swojej matki.

Plan punkt po punkcie zostanie wykonany z należytym szacunkiem i uwzględnieniem tradycji. Temat ten jest coraz częściej poruszany między innymi z powodu wieści o chorobach nowotworowych Karola III i Księżnej Kate.

kompetencje cyfrowe przykłady

Biorą się za seniorów. 10 mln osób na celowniku. „Mamy dużo do nadrobienia”

stopien-zagrozenia-terrorystycznego

Rząd podnosi stopień zagrożenia terrorystycznego. „Najwyższy poziom czujności”